Czy obecność mleka w piersiach może utrudnić zajście w następną ciążę?

Odstawiłam syna od piersi 8 miesięcy temu (po roku i dwóch miesiącach karmienia). Okres powrócił mi rok po porodzie, ale do dnia dzisiejszego w piersiach jest mleko. Czy może to mieć wpływ na niemożność zajścia w kolejną ciążę? 

Tak, może przekładać się to na problemy z owulacją. Proszę zgłosić się do lekarza, który poprowadzi diagnostykę w tym kierunku z uwzględnieniem badań laboratoryjnych i w razie potrzeby zaleci odpowiednie leczenie.
Tak, może.
Wskazana wizyta u lek.ginekologa, który w oparciu o całość informacji z wywiadu i badanie, zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi