Czy nie wykonałam za wcześnie testu ciążowego?

Ostatni stosunek odbyłam 25.08 z zabezpieczeniem (prezerwatywa – nie wydarzyło się nic niespodziewanego). Okres ostatni miałam 30.07. Dziś (06.09) nadal nie mam miesiączki. Zrobiłam już kilka testów ciążowych – wszystkie negatywne. Ostatni wykonałam z porannego moczu 6.09. Co może być przyczyną braku krwawienia miesiączkowego? Czy testy nie zostały wykonane za wcześnie? Czy powinnam odczekać jakiś czas po stosunku, czy zrobić test w dniu spodziewanej miesiączki? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w takim wypadku? Dodam tylko, że miałam bóle piersi jak na okres i póle w podbrzuszu, ale miesiączki brak. Pojawiło się też krwawienie minimalne z dróg rodnych.

Testy wykonywane z moczu mogą na tym etapie być niemiarodajne. Proszę wykonać badanie stężenia beta-hcg we krwi lub odczekać jeszcze kilka dni i powtórzyć test z porannego moczu.
Myślę ze poczekałabym parę dni i ponownie wykonała test. Jeśli nie może Pani czekać proszę wykonać oznaczenie poziomu B-Hcg z krwi.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2295
Pytań zadanych
przez pacjentów
5654
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi