Czy nie wykonałam za wcześnie testu ciążowego?

Ostatni stosunek odbyłam 25.08 z zabezpieczeniem (prezerwatywa – nie wydarzyło się nic niespodziewanego). Okres ostatni miałam 30.07. Dziś (06.09) nadal nie mam miesiączki. Zrobiłam już kilka testów ciążowych – wszystkie negatywne. Ostatni wykonałam z porannego moczu 6.09. Co może być przyczyną braku krwawienia miesiączkowego? Czy testy nie zostały wykonane za wcześnie? Czy powinnam odczekać jakiś czas po stosunku, czy zrobić test w dniu spodziewanej miesiączki? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w takim wypadku? Dodam tylko, że miałam bóle piersi jak na okres i póle w podbrzuszu, ale miesiączki brak. Pojawiło się też krwawienie minimalne z dróg rodnych.

Testy wykonywane z moczu mogą na tym etapie być niemiarodajne. Proszę wykonać badanie stężenia beta-hcg we krwi lub odczekać jeszcze kilka dni i powtórzyć test z porannego moczu.
Myślę ze poczekałabym parę dni i ponownie wykonała test. Jeśli nie może Pani czekać proszę wykonać oznaczenie poziomu B-Hcg z krwi.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi