Czy neuropatię pocovidową widać na USG?

Zgłosiłam się do lekarza naczyniowca z bólem nóg po przebytym COVID-19. Obawiałam się problemów z zakrzepami ze względu na brane od kilku lat tabletki hormonalne. Lekarz to wykluczył po badaniu USG, natomiast bez wahania stwierdził neuropatię pocovidową. Ja mam tylko jedno pytanie - czy na USG widać objaw tej choroby tzn. uszkodzone nerwy? Boję się, że nie jest to trafna diagnoza, gdyż zamiast lepiej jest gorzej, bo zaczęły mi dokuczać również ręce. Czy lekarz mógł źle postawić diagnozę? Ustalił ją tylko na podstawie mojego opisu dolegliwości i badania USG kończyn dolnych. Czy może to być coś innego? Lekarz przepisał duże dawki witamin z grupy B. Powiedział, że poprawa powinna nastąpić do miesiąca.

Dzień dobry,
warto zasięgnąć porady neurologa. W czasie badanie neurologicznego można wstępnie rozpoznać neuropatię. wart natomiast dodatkowo wykonać np. badanie ENG i EMG.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Warszawie Ortopeda w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Bielsku-Białej Ortopeda w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi