Czy naciąć ropień żyletką?

Mam ropnia na boku, duży, czerwony i twardy. Stosuję maść ichtiolową już 4 dni i ropień nie pęka. Czy mogę go sobie naciąć żyletką?
NIe radzę.
Nie. W tym celu proszę się udać do chirurga.
Z racji, że narzędzie w postaci żyletki nie jest jałowe, może Pan wywołać sobie więcej szkody niż pożytku. Koniecznie musi wykonać to chirurg.
Proszę zgłosić się do poradni chirurgicznej.
Proszę zgłosić sie do poradni okulistycznej, celem zbadania przedniego odcinka oka. Nieleczony ropień powieki może wywołać zapalenie spojówek. Prawdopodobnie będzie trzeba włączyć leczenie.
Należy zgłosić się do chirurga.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi