Czy muszę brać leki na depresję do końca życia?

Brałem leki na depresję 1.5 roku wenlafaksynę i teraz ostatnio escitalopram 10mg i czuję się dobrze. Chciałem zakończyć leczenie, więc poszedłem do swojego lekarza z zapytaniem jak to zrobić. Powiedział, że brać przez tydzień co drugi dzień, potem dwa razy w tygodniu i w końcu jedna na tydzień. Tak brałem, ale dłużej nie wytrzymuję. Jak jedna tabletka na tydzień? Mam dreszcze tak jakby mnie prąd raził i jak wezmę escitalopram to wszystko przechodzi. Czy to oznacza, że muszę to brać do końca życia? Jak z tego wyjść?

Możliwe, że za wcześnie podjął Pan próbę odstawienia leków. Warto ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Możliwe, że powinna zostać wdrożona psychoterapia, żeby usprawnić odstawienie leków.
Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego w celu modyfikacji schematu dawkowania leku/metody odstawienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3546
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi