Czy muszę brać leki na depresję do końca życia?

Brałem leki na depresję 1.5 roku wenlafaksynę i teraz ostatnio escitalopram 10mg i czuję się dobrze. Chciałem zakończyć leczenie, więc poszedłem do swojego lekarza z zapytaniem jak to zrobić. Powiedział, że brać przez tydzień co drugi dzień, potem dwa razy w tygodniu i w końcu jedna na tydzień. Tak brałem, ale dłużej nie wytrzymuję. Jak jedna tabletka na tydzień? Mam dreszcze tak jakby mnie prąd raził i jak wezmę escitalopram to wszystko przechodzi. Czy to oznacza, że muszę to brać do końca życia? Jak z tego wyjść?

Możliwe, że za wcześnie podjął Pan próbę odstawienia leków. Warto ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Możliwe, że powinna zostać wdrożona psychoterapia, żeby usprawnić odstawienie leków.
Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego w celu modyfikacji schematu dawkowania leku/metody odstawienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi