Czy można zbadać się na HSV-2 jeżeli nie mam objawów?

Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość zbadania czy ma się wirusa HSV-2 jeśli nie ma się objawów? Rok temu miałem stosunek seksualny z zabezpieczeniem, ale z osobą niepewnej reputacji. Właśnie zrobiłem sobie ogólne badania żeby sprawdzić czy nic nie złapałem i wyszło że mam wirusa opryszczki typ 1/2. Problem tkwi w tym, że HSV-1 mam chyba od dziecka, w gimnazjum w okresach osłabienia z raz do roku wyskakiwało mi 'zimno' na ustach. Ale od kilku lat, w tym przez cały rok od tamtego stosunku, nigdzie nie miałem żadnych objawów opryszczki, jednak bardzo mi zależy, aby się upewnić czy nie mam HSV-2, stąd pytanie czy można to inaczej zbadać niż przez wymaz zmienionego chorobowo miejsca?
Można wykonać badanie przeciwciał anty-HSV-2.
tak istnieje możliwość zbadania

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi