Czy można zbadać się na HSV-2 jeżeli nie mam objawów?

Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość zbadania czy ma się wirusa HSV-2 jeśli nie ma się objawów? Rok temu miałem stosunek seksualny z zabezpieczeniem, ale z osobą niepewnej reputacji. Właśnie zrobiłem sobie ogólne badania żeby sprawdzić czy nic nie złapałem i wyszło że mam wirusa opryszczki typ 1/2. Problem tkwi w tym, że HSV-1 mam chyba od dziecka, w gimnazjum w okresach osłabienia z raz do roku wyskakiwało mi 'zimno' na ustach. Ale od kilku lat, w tym przez cały rok od tamtego stosunku, nigdzie nie miałem żadnych objawów opryszczki, jednak bardzo mi zależy, aby się upewnić czy nie mam HSV-2, stąd pytanie czy można to inaczej zbadać niż przez wymaz zmienionego chorobowo miejsca?
Można wykonać badanie przeciwciał anty-HSV-2.
tak istnieje możliwość zbadania
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi