Czy można zaszczepić się na COVID ze świeżym tatuażem?

Planuje wizytę u tatuażysty 10 kwietnia. Co prawda, jestem rocznikiem 94 i pewnie jeszcze poczekam na zapisy szczepień, ale wyczytałam, że ze świeżym tatuażem lekarz może odmówić mi szczepienia. Czy świeży tatuaż jest przeciwskazaniem do szczepień?

Decyzję podejmie lekarz podczas kwalifikacji do szczepienia.
Myślę że nie będzie to przeciwwskazaniem, ale ostateczną decyzję podejmie lekarz kwalifikujący do szczepień.Czy nie warto odłożyć wizyty u tatuażysty?😊
Tatuaż goi się przynajmniej 4 tygodnie. Organizm jest więc w stanie zapalnym. Ostry stan zapalny jest przeciwwskazaniem do szczepienia. Proszę odczekać 4 tygodnie.
Decyzja należy do lekarza kwalifikującego
Myślę że nie
nie stanowi to przeciwskazania do szczepienia
Nie sądzę, aby stanowiło to przeciwwskazanie. Proszę poinformować lekarza, który będzie kwalifikował bezpośrednio do szczepienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi