Czy można wybrać sanatorium podając swoje dolegliwości?

Czy można wybrać samodzielnie sanatorium-uzdrowisko podając swoje dolegliwości? Nigdy nie byłem w takim miejscu. Nie ważne gdzie to będzie, ale ważne gdzie uzyskam najlepszą pomoc dla wskazanych dolegliwości.

Lekarz (kierujący pacjenta do sanatorium) wypełnia wniosek, w którym opisuje schorzenie/a będące przyczyną wystawienia skierowania, dołącza wyniki badań potwierdzające rozpoznanie, a także umieszcza informacje na temat schorzeń współistniejących pacjenta. W oparciu o te informacje - lekarz balneolog ocenia zasadność wystawionego skierowania i po jego akceptacji określa rodzaj leczenia i miejsce, w którym będzie się ono odbywało - najbardziej odpowiednie pod kątem schorzeń pacjenta.
pacjent nie wybiera sanatorium. Lekarz to robi.
Lekarz może wskazać na skierowaniu czy Sanatorium ,w ramach NFZ, ma być w okolicach nadmorskich czy górskich. Może też wskazać miejscowość, jednak ostateczny wybór miejscowości należy do NFZ, gdzie brane są pod uwagę schorzenia oraz możliwość dostosowania do nich zabiegów w odpowiednim Sanatorium. Niejednokrotnie są przeciwwskazania do kierowania pacjenta w góry, np. przy nadciśnieniu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi