Czy można wybrać sanatorium podając swoje dolegliwości?

Czy można wybrać samodzielnie sanatorium-uzdrowisko podając swoje dolegliwości? Nigdy nie byłem w takim miejscu. Nie ważne gdzie to będzie, ale ważne gdzie uzyskam najlepszą pomoc dla wskazanych dolegliwości.

Lekarz (kierujący pacjenta do sanatorium) wypełnia wniosek, w którym opisuje schorzenie/a będące przyczyną wystawienia skierowania, dołącza wyniki badań potwierdzające rozpoznanie, a także umieszcza informacje na temat schorzeń współistniejących pacjenta. W oparciu o te informacje - lekarz balneolog ocenia zasadność wystawionego skierowania i po jego akceptacji określa rodzaj leczenia i miejsce, w którym będzie się ono odbywało - najbardziej odpowiednie pod kątem schorzeń pacjenta.
Lekarz może wskazać na skierowaniu czy Sanatorium ,w ramach NFZ, ma być w okolicach nadmorskich czy górskich. Może też wskazać miejscowość, jednak ostateczny wybór miejscowości należy do NFZ, gdzie brane są pod uwagę schorzenia oraz możliwość dostosowania do nich zabiegów w odpowiednim Sanatorium. Niejednokrotnie są przeciwwskazania do kierowania pacjenta w góry, np. przy nadciśnieniu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi