Czy można spożywać bez hebd?

Moja babcia wyczytała w internecie, że bez hebd (kwiaty biało fioletowe) zrywa się i zasypuje cukrem, następnie trzyma się w ciemności przez 40 dni i można pić. Zrobiła taką miksturę. Jednak obawiam się, że ta roślina jest trująca. Rośnie u nas taki i jest go bardzo dużo. Dlatego moje pytanie brzmi. Czy faktycznie może pić ten trunek? Proszę o odpowiedź... Bo nie uzyskałam jej od nikogo.

Wszystkie gatunki bzu mogą być potencjalnie trujące i nieprawidłowe ich przygotowanie wynikające z niedostatecznej wiedzy lub błędu w identyfikacji prowadzić może do poważnych następstw zdrowotnych. Ziołolecznictwo to ogrom wiedzy, na której w dużej mierze opiera się współczesna farmakologia. Stosowanie, w szczególności samodzielne przygotowanie preparatów ziołowych wymaga dużego doświadczenia, o wiele szerszego niż przeczytanie przepisu w internecie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi