Czy można spożywać bez hebd?

Moja babcia wyczytała w internecie, że bez hebd (kwiaty biało fioletowe) zrywa się i zasypuje cukrem, następnie trzyma się w ciemności przez 40 dni i można pić. Zrobiła taką miksturę. Jednak obawiam się, że ta roślina jest trująca. Rośnie u nas taki i jest go bardzo dużo. Dlatego moje pytanie brzmi. Czy faktycznie może pić ten trunek? Proszę o odpowiedź... Bo nie uzyskałam jej od nikogo.

Wszystkie gatunki bzu mogą być potencjalnie trujące i nieprawidłowe ich przygotowanie wynikające z niedostatecznej wiedzy lub błędu w identyfikacji prowadzić może do poważnych następstw zdrowotnych. Ziołolecznictwo to ogrom wiedzy, na której w dużej mierze opiera się współczesna farmakologia. Stosowanie, w szczególności samodzielne przygotowanie preparatów ziołowych wymaga dużego doświadczenia, o wiele szerszego niż przeczytanie przepisu w internecie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi