Czy można "oszczędzić" dziecku usunięcia trzeciego migdała?

Wczoraj byłam w poradni laryngologicznej, z moim 3-letnim dzieckiem i dostaliśmy skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia trzeciego migdała. Czy jest możliwość by dziecku oszczędzić tego bólu związanego z zabiegiem, a wyleczyć go w inny sposób?
Przerośnięty 3 migdał może prowadzić do wielu groźnych następstw , skoro zalecono jego usunięcie to zalecał bym się do tego przychylić.
Skoro dostała Pani skierowanie na zabieg, to proszę stosować się do zaleceń lekarskich.
zalecam posłuchać lekarza i wykonac zabieg
Pozostawienie trzeciego migdała może być przyczyną wielu problemów w późniejszym okresie. Jeśli laryngolog uznał, że trzeba go usunąć to po prostu trzeba.
prosze stosowac sie od zalecen laryngologa
Sugeruję postępowanie zgodnie z zaleceniami laryngologa. Niestety nie ma dobrej alternatywy w postaci leczenia zachowawczego dla adenoidektomii.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi