Czy można "oszczędzić" dziecku usunięcia trzeciego migdała?

Wczoraj byłam w poradni laryngologicznej, z moim 3-letnim dzieckiem i dostaliśmy skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia trzeciego migdała. Czy jest możliwość by dziecku oszczędzić tego bólu związanego z zabiegiem, a wyleczyć go w inny sposób?
Przerośnięty 3 migdał może prowadzić do wielu groźnych następstw , skoro zalecono jego usunięcie to zalecał bym się do tego przychylić.
Skoro dostała Pani skierowanie na zabieg, to proszę stosować się do zaleceń lekarskich.
zalecam posłuchać lekarza i wykonac zabieg
Pozostawienie trzeciego migdała może być przyczyną wielu problemów w późniejszym okresie. Jeśli laryngolog uznał, że trzeba go usunąć to po prostu trzeba.
prosze stosowac sie od zalecen laryngologa
Sugeruję postępowanie zgodnie z zaleceniami laryngologa. Niestety nie ma dobrej alternatywy w postaci leczenia zachowawczego dla adenoidektomii.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi