Czy można mieszać ze sobą szczepionki czy lepiej pozostać przy Astrze?

Jestem w 14 tygodniu ciąży i pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca przyjęłam jeszcze przed zajściem w ciążę. Teraz lekarz ginekolog prowadzący ciążę sugeruje doszczepienie drugą dawką, ale inną niż AstraZeneca.

Dlaczego?
Drugie szczepienie powinno być wykonane tym samym preparatem.
Nie rekomenduje się doszczepienia innym preparatem.
Nie prowadzono badań, w których mieszano szczepionki - jeśli lekarz prowadzący proponuje takie rozwiązanie to nosi to znamiona eksperymentu medycznego i działania poza CHPL, na co powinna Pani wyrazić pisemną zgodę.
Nie prowadzono badań, w których mieszano szczepionki - jeśli lekarz prowadzący proponuje takie rozwiązanie to nosi to znamiona eksperymentu medycznego i działania poza CHPL, na co powinna Pani wyrazić pisemną zgodę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi