Czy można leczyć zaburzenia lękowe z atakami paniki innymi lekami niż z grupy SSRI?

Czy jest jakiś schemat leczenia farmakologicznego zaburzeń lękowych z atakami paniki i dolegliwościami psychosomatycznymi bez użycia leków z grupy ssri? Boję się skutków ubocznych tych leków, zwłaszcza jeżeli chodzi o dysfunkcje seksualne u mężczyzn, dodatkowo z tego co czytałem stosując te leki nie mógłbym używać tryptanów do leczenia migreny w związku z ryzykiem wystąpienia zespołu serotoninowego, a bardzo nie chciałbym tego robić gdyż inne leki nie pomagają. Oczywiście rozumiem, że da się z takich zaburzeń wyjść bez farmakoterapii, jedynie przy pomocy psychoterapii, natomiast obawiam się, że mówimy tutaj o zbyt intensywnych dolegliwościach żeby to mogło zadziałać

Proszę zaufać lekarzowi psychiatrze, prawdopodobnie trzeba będzie wspomóc się lekami, tolerancja leków i działania niepożądane są bardzo różne u każdego z pacjentów, więc może nie ma się co martwić na zapas.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia lękowe w Krakowie Zaburzenia lękowe w Katowicach Psychiatra we Wrocławiu Zaburzenia lękowe w Częstochowie Zaburzenia lękowe we Wrocławiu Zaburzenia lękowe w Poznaniu Zaburzenia lękowe w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia lękowe w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi