Czy można leczyć zaburzenia lękowe z atakami paniki innymi lekami niż z grupy SSRI?

Czy jest jakiś schemat leczenia farmakologicznego zaburzeń lękowych z atakami paniki i dolegliwościami psychosomatycznymi bez użycia leków z grupy ssri? Boję się skutków ubocznych tych leków, zwłaszcza jeżeli chodzi o dysfunkcje seksualne u mężczyzn, dodatkowo z tego co czytałem stosując te leki nie mógłbym używać tryptanów do leczenia migreny w związku z ryzykiem wystąpienia zespołu serotoninowego, a bardzo nie chciałbym tego robić gdyż inne leki nie pomagają. Oczywiście rozumiem, że da się z takich zaburzeń wyjść bez farmakoterapii, jedynie przy pomocy psychoterapii, natomiast obawiam się, że mówimy tutaj o zbyt intensywnych dolegliwościach żeby to mogło zadziałać

Proszę zaufać lekarzowi psychiatrze, prawdopodobnie trzeba będzie wspomóc się lekami, tolerancja leków i działania niepożądane są bardzo różne u każdego z pacjentów, więc może nie ma się co martwić na zapas.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi