Czy można leczyć małopłytkowość poszczepienną?

Moja żona w dniu 17 lutego br. będąc w grupie nauczycieli, została zaszczepiona preparatem AstraZeneca. Po zaszczepieniu czuła się bardzo źle - podobnie było z jej koleżankami praktycznie wszystkie musiały skorzystać z L-4. Po 10 tygodniach skierowano ją na badania i okazało się, że ma poziom płytek 58 tysięcy (jesienią 2020 r. miała ich ok. 300 tysięcy). Obecnie jej poziom płytek wynosi 44 tysiące. Zgodnie z zaleceniem hematologa robi badania co 7 dni. Tydzień temu poziom płytek krwi wynosił 50 tysięcy. Obserwując to mogę stwierdzić, że każdego dnia poziom spada o 1000 płytek. Do tej pory nie wdrożono żadnego leczenia poza wystawianiem L-4. Moje pytanie brzmi czy istnieje jakakolwiek forma leczenia tego typu małopłytkowości poszczepiennej?

Proszę skontaktować się z innym specjalistą hematologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi