Czy można leczyć małopłytkowość poszczepienną?

Moja żona w dniu 17 lutego br. będąc w grupie nauczycieli, została zaszczepiona preparatem AstraZeneca. Po zaszczepieniu czuła się bardzo źle - podobnie było z jej koleżankami praktycznie wszystkie musiały skorzystać z L-4. Po 10 tygodniach skierowano ją na badania i okazało się, że ma poziom płytek 58 tysięcy (jesienią 2020 r. miała ich ok. 300 tysięcy). Obecnie jej poziom płytek wynosi 44 tysiące. Zgodnie z zaleceniem hematologa robi badania co 7 dni. Tydzień temu poziom płytek krwi wynosił 50 tysięcy. Obserwując to mogę stwierdzić, że każdego dnia poziom spada o 1000 płytek. Do tej pory nie wdrożono żadnego leczenia poza wystawianiem L-4. Moje pytanie brzmi czy istnieje jakakolwiek forma leczenia tego typu małopłytkowości poszczepiennej?

Proszę skontaktować się z innym specjalistą hematologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1807
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi