Czy można jednocześnie przyjmować antykoncepcję hormonalną, jak i leki psychiatryczne?

Czy mogę stosować antykoncepcję hormonalna przy stosowaniu leków psychiatrycznych?

Decyzję będzie podejmował lekarz ginekolog po dokładnym zebraniu z Panią wywiadu, z uwzględnieniem stosowanego leczenia farmakologicznego psychiatrycznego i po przeprowadzeniu badania ginekologicznego i ew. zleceniu bad.laboratoryjnych. Uwzględniając powyższe - będzie mógł ustalić wskazania bądź ew. przeciwwskazania do określonej formy antykoncepcji.
Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej i innych leków może wiązać się z wystąpieniem interakcji istotnie wpływających na skuteczność stosowanych leków. Jednoczesne stosowanie antykoncepcji hormonalnej i leków psychiatrycznych należy omówić jednocześnie z lekarzem ginekologiem jak i specjalistą psychiatrą prowadzącym Pani leczenie. W przypadku ryzyka interakcji należy rozważyć zmianę leków lub całkowitą zmianę metody antykoncepcji na inną do antykoncepcji niehormonalnej włącznie.
Proszę to skonsultować z psychiatra, który przepisał leki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Warszawie Psychiatra w Katowicach Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Bielsku-Białej Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi