Czy możliwe żeby ojcem dziecka był mój obecny partner?

18 października dostałam miesiączkę, 22 października doszło do jednorazowej nocy, od 31 października spotykałam się już z obecnym partnerem. 3 listopada zrobiłam test wyszedł negatywny, więc niczym się nie martwiłam. 22 grudnia zrobiłam test, bo miesiączki nie dostałam - wyszedł pozytywny. 28 grudnia miałam pierwsza wizytę i wyszło, że jestem miedzy 9 a 10 tygodniem ciąży. 4 stycznia poszłam na kolejną i byłam w 11+1. Obecnie jestem w 15+3. Cykl to około 28-30 dni. Czy możliwe żeby ojcem dziecka był mój obecny partner?
Obliczanie wieku ciążowego na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki zakłada długość cyklu 28 dni i zapłodnienie w 14. dniu cyklu, natomiast badanie usg szacuje wiek ciąży na tym etapie na podstawie długości ciała zarodka. Obie te metody obarczone są pewnym błędem i nieznaczne rozbieżności pomiędzy tymi wyliczeniami są normalne i częste.
Do zapłodnienia dochodzi w momencie gdy komórka jajowa spotyka się z plemnikiem, ale rozbieżność w stosunku od wyliczonej daty owulacji może być dosyć znaczna. Biorąc pod uwagę fakt, że plemnik ma też pewną zdolność do zapłodnienia po stosunku ryzyko zajścia w ciążę poza tak zwanymi "dniami płodnymi" nadal istnieje.
Stosunek z 22 października w Pani przypadku ma mniejszą szansę skutkować ciążą niż kolejne stosunku w tym cyklu, ale nie można tego absolutnie wykluczyć. Jedyną pewną metodą w tym przypadku byłyby badania genetyczne celem ustalenia ojcostwa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi