Czy możliwe żeby ojcem dziecka był mój obecny partner?

18 października dostałam miesiączkę, 22 października doszło do jednorazowej nocy, od 31 października spotykałam się już z obecnym partnerem. 3 listopada zrobiłam test wyszedł negatywny, więc niczym się nie martwiłam. 22 grudnia zrobiłam test, bo miesiączki nie dostałam - wyszedł pozytywny. 28 grudnia miałam pierwsza wizytę i wyszło, że jestem miedzy 9 a 10 tygodniem ciąży. 4 stycznia poszłam na kolejną i byłam w 11+1. Obecnie jestem w 15+3. Cykl to około 28-30 dni. Czy możliwe żeby ojcem dziecka był mój obecny partner?
Obliczanie wieku ciążowego na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki zakłada długość cyklu 28 dni i zapłodnienie w 14. dniu cyklu, natomiast badanie usg szacuje wiek ciąży na tym etapie na podstawie długości ciała zarodka. Obie te metody obarczone są pewnym błędem i nieznaczne rozbieżności pomiędzy tymi wyliczeniami są normalne i częste.
Do zapłodnienia dochodzi w momencie gdy komórka jajowa spotyka się z plemnikiem, ale rozbieżność w stosunku od wyliczonej daty owulacji może być dosyć znaczna. Biorąc pod uwagę fakt, że plemnik ma też pewną zdolność do zapłodnienia po stosunku ryzyko zajścia w ciążę poza tak zwanymi "dniami płodnymi" nadal istnieje.
Stosunek z 22 października w Pani przypadku ma mniejszą szansę skutkować ciążą niż kolejne stosunku w tym cyklu, ale nie można tego absolutnie wykluczyć. Jedyną pewną metodą w tym przypadku byłyby badania genetyczne celem ustalenia ojcostwa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi