Czy moje TSH utrudnia zajście w ciążę?

W kwietniu poroniłam w 8 tygodniu ciąży. Do dziś ze starań nic nie wychodziło. Koleżanka kazała mi zrobić badania poziomu progesteronu i TSH. Dni płodne miałam 1-5 luty, a okres mam dostać 18 lutego. Dziś wynik progesteronu był 13,30, a TSH 1,8. Koleżanka która już poroniła 5 razy zasugerowała, że może przez takie TSH zarodek się nie chce po prostu zagnieździć i że powinnam brać Euthyrox. Ona po kilku latach starań i poronieniach zaczęła brać ten lek, a miała niższe TSH, bo 1,5 i po 13 dniach brania zrobiła test i w końcu zdrowa ciąża (5 miesiąc już). Biorę kwas foliowy, a wieczorem Acard na lepsze ukrwienie.
Z uwagi na poronienie warto szerzej ocenić tarczycy. W takiej sytuacji warto zgłosić się do endokrynolga .
Proszę skontaktować się z endokrynologiem celem dokładnej diagnostyki.
Zalecany poziom TSH w okresie koncepcyjnym to <2.5.
TSH 1,8 jest w normie, szukałbym innej przyczyny poronienia.
TSH jest prawidłowe.
Wynik TSH jest prawidłowy, a trudności w zajściu w ciążę najpewniej mają inną przyczynę. Proszę odwiedzić ginekologa zajmującego się diagnostyką i leczeniem zaburzeń płodności. Proszę też namówić partnera na badanie nasienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi