Czy moje TSH utrudnia zajście w ciążę?

W kwietniu poroniłam w 8 tygodniu ciąży. Do dziś ze starań nic nie wychodziło. Koleżanka kazała mi zrobić badania poziomu progesteronu i TSH. Dni płodne miałam 1-5 luty, a okres mam dostać 18 lutego. Dziś wynik progesteronu był 13,30, a TSH 1,8. Koleżanka która już poroniła 5 razy zasugerowała, że może przez takie TSH zarodek się nie chce po prostu zagnieździć i że powinnam brać Euthyrox. Ona po kilku latach starań i poronieniach zaczęła brać ten lek, a miała niższe TSH, bo 1,5 i po 13 dniach brania zrobiła test i w końcu zdrowa ciąża (5 miesiąc już). Biorę kwas foliowy, a wieczorem Acard na lepsze ukrwienie.
Z uwagi na poronienie warto szerzej ocenić tarczycy. W takiej sytuacji warto zgłosić się do endokrynolga .
Proszę skontaktować się z endokrynologiem celem dokładnej diagnostyki.
Zalecany poziom TSH w okresie koncepcyjnym to <2.5.
TSH 1,8 jest w normie, szukałbym innej przyczyny poronienia.
TSH jest prawidłowe.
Wynik TSH jest prawidłowy, a trudności w zajściu w ciążę najpewniej mają inną przyczynę. Proszę odwiedzić ginekologa zajmującego się diagnostyką i leczeniem zaburzeń płodności. Proszę też namówić partnera na badanie nasienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi