Czy mogło dojść do trwałego uszkodzenia słuchu w przebiegu ostrego zapalenia ucha środkowego?

Trzy tygodnie temu temu przeszedłem ostre zapalenie ucha środkowego. Przez tydzień brałem antybiotyk (opuchlizna w uchu zanikła), a przez kolejny tydzień środki zewnętrzne - czyli maść, krople i płukanki. Jednak podczas kuracji doszło do tego, że w uchu bez przerwy (24 godzin na dobę) odczuwam jazgotliwy i uciążliwy pisk. W dodatku nie do końca dobrze słyszę (występuje pogłos, echo jak w jaskini). Czy doszło do trwałego uszkodzenia słuchu?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi