Czy mogłem zarazić czymś moją obecną partnerkę?

Ponad 2 lata temu rozstałem się z partnerką, która miała hashimoto oraz borykała się z problemem ciężkich miesiączek. Miesiączki objawiały się bardzo silnym bólem brzucha (tak silnym, że momentami wiła się z bólu), towarzyszyło im plamienie oraz zdarzały się nieregularne miesiączki. W późniejszym etapie nie byliśmy w stanie odbywać stosunków seksualnych, ponieważ towarzyszył jej ból. Lekarze nie byli w stanie zdiagnozować przyczyny jej dolegliwości. Obecnie jestem w związku z nową partnerką, która również ma hashimoto. Tutaj pojawił się problem, ponieważ od dwóch miesięcy pojawiły się u niej podobne objawy jak u mojej byłej dziewczyny - bardzo silny ból brzucha oraz plamienie, dodam, iż partnerka wcześniej przechodziła bezproblemowo miesiączki. Czy jest możliwość, że zaraziłem jakąś chorobą/bakterią moją obecną partnerkę? Jeśli tak to, co może to być oraz jakie badania powinienem wykonać, aby to sprawdzić?

Zawsze istnieje ryzyko przeniesienia przewlekłej infekcji. W pierwszej kolejności należy jednak wykluczyć inne przyczyny bolesnych miesiączek, szczególnie jeśli problem pojawił się niedawno. Diagnostykę można również rozszerzyć o badanie mikrobiologiczne wymazów.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi