Czy mogłem zarazić czymś moją obecną partnerkę?

Ponad 2 lata temu rozstałem się z partnerką, która miała hashimoto oraz borykała się z problemem ciężkich miesiączek. Miesiączki objawiały się bardzo silnym bólem brzucha (tak silnym, że momentami wiła się z bólu), towarzyszyło im plamienie oraz zdarzały się nieregularne miesiączki. W późniejszym etapie nie byliśmy w stanie odbywać stosunków seksualnych, ponieważ towarzyszył jej ból. Lekarze nie byli w stanie zdiagnozować przyczyny jej dolegliwości. Obecnie jestem w związku z nową partnerką, która również ma hashimoto. Tutaj pojawił się problem, ponieważ od dwóch miesięcy pojawiły się u niej podobne objawy jak u mojej byłej dziewczyny - bardzo silny ból brzucha oraz plamienie, dodam, iż partnerka wcześniej przechodziła bezproblemowo miesiączki. Czy jest możliwość, że zaraziłem jakąś chorobą/bakterią moją obecną partnerkę? Jeśli tak to, co może to być oraz jakie badania powinienem wykonać, aby to sprawdzić?

Zawsze istnieje ryzyko przeniesienia przewlekłej infekcji. W pierwszej kolejności należy jednak wykluczyć inne przyczyny bolesnych miesiączek, szczególnie jeśli problem pojawił się niedawno. Diagnostykę można również rozszerzyć o badanie mikrobiologiczne wymazów.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi