Czy mogłam zrobić test ciążowy za szybko i jest szansa, że jednak jestem w ciąży?

Staramy się z partnerem o dziecko. Przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej (tabletki) zdarzało się, że moje 28-dniowe cykle były nieregularne (spóźnienia do tygodnia). Ostatnią miesiączkę miałam 16 maja. Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji. Robiłam testy owulacyjne - pozytywny test wyszedł 7 czerwca (23 dzień cyklu). Miesiączkę powinnam dostać 13 czerwca. Zrobiłam test ciążowy i owulacyjny dnia 16.05 - test ciążowy negatywny, na teście owulacyjnym pojawiła się wyraźna kreska, ale jaśniejsza od kontrolnej. Badałam również szyjkę macicy - była twarda i położona dość wysoko. Od kilku dni kuje mnie lewy jajnik jak przed owulacją. USG miałam robione w zeszłym roku w sierpniu i wszystko było ok.

Wątpliwości dotyczące ciąży najłatwiej będzie rozwiać wykonując badanie stężenia beta-hcg we krwi z racji jego większej czułości.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi