Czy mogłam zrobić test ciążowy za szybko i jest szansa, że jednak jestem w ciąży?

Staramy się z partnerem o dziecko. Przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej (tabletki) zdarzało się, że moje 28-dniowe cykle były nieregularne (spóźnienia do tygodnia). Ostatnią miesiączkę miałam 16 maja. Jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu antykoncepcji. Robiłam testy owulacyjne - pozytywny test wyszedł 7 czerwca (23 dzień cyklu). Miesiączkę powinnam dostać 13 czerwca. Zrobiłam test ciążowy i owulacyjny dnia 16.05 - test ciążowy negatywny, na teście owulacyjnym pojawiła się wyraźna kreska, ale jaśniejsza od kontrolnej. Badałam również szyjkę macicy - była twarda i położona dość wysoko. Od kilku dni kuje mnie lewy jajnik jak przed owulacją. USG miałam robione w zeszłym roku w sierpniu i wszystko było ok.

Wątpliwości dotyczące ciąży najłatwiej będzie rozwiać wykonując badanie stężenia beta-hcg we krwi z racji jego większej czułości.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi