Czy mogłam zarazić się HIV przez skaleczenie?

Kilka miesięcy temu czekając na przystanku na tramwaj skaleczyłam się w palec, bo szukałam w torebce czy wszystko mam. Nie zauważyłam czy miałam pęcherzyk bez płynu na serdecznym placu przed tramwajem czy w trakcie jazdy to mi się zrobiło. Zawsze dłonią sprawdzam czy czegoś nie ma na fotelach w komunikacji miejskiej. Po tym przyszłam na staż i od razu poszłam do łazienki. Myjąc dłoń wodą, zobaczyłam, że na pęcherzyku bez płynu miałam na środku małą dziurkę. Dziurka była jakby ktoś ukuł igłą ten pęcherzyk. Jestem straszna panikarą. Mam pytanie czy mogłam się zarazić wirusem HIV przez ten pęcherzyk, przez tą dziurkę. Nie daje mi to zapomnieć o tym. Jeszcze nie spałam z żadnym chłopakiem. Przez te pierwsze tygodnie nie miałam gorączki, utraty wagi, nudności, brak apetytu, wysypki. Tylko po kilku tygodniach zaczęły  boleć mnie kolana.
Trudno zrozumieć co to za "pęcherzyk", proszę się skontaktować z lekarzem.
Dzień dobry,
Proszę się skontaktować z lekarzem 1-go kontaktu. Zachować spokój, sytuacja , którą Pani opisuję nie jest drogą przenoszenia wirusa HIV.
Dzień dobry,
Proszę się skontaktować z lekarzem 1-go kontaktu. Zachować spokój, sytuacja , którą Pani opisuję nie jest drogą przenoszenia wirusa HIV.
Z Pani opisu trudno zrozumieć w jaki sposób mogłaby się Pani zarazić wirusem HIV. Jeśli jednak ma Pani takie obawy, to proszę wykonać test.
nalezy skontaktowac się z lekarzem POZ
Dzień dobry
Należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym bądź zakażnikiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1874
Pytań zadanych
przez pacjentów
5169
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi