Czy mogę zajść w ciążę przed przyjęciem drugiej dawki szczepionki Pfizer?

Zostałam zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki Pfizer w dniu 19.05, druga dawka przypada mi na 23.06. Razem z mężem chcemy postarać się o dziecko. Okres wypada mi na koniec maja więc teoretycznie z początkiem czerwca chcielibyśmy zacząć. Czy możemy już próbować czy lepiej poczekać na drugą dawkę szczepionki? Jeżeli możemy i byłabym w ciąży, to czy będę mogła przyjąć drugą dawkę?

Obecne rekomendacje zalecają szczepienie w ciąży, ale w staramy się aby szczepienie przeprowadzić na przełomie drugiego i trzeciego trymestru. Nie ma konieczności odkładania planów macierzyńskich. Drugą dawkę szczepionki w razie wątpliwości można przyjąć później.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi