Czy mogę zajść w ciążę przed przyjęciem drugiej dawki szczepionki Pfizer?

Zostałam zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki Pfizer w dniu 19.05, druga dawka przypada mi na 23.06. Razem z mężem chcemy postarać się o dziecko. Okres wypada mi na koniec maja więc teoretycznie z początkiem czerwca chcielibyśmy zacząć. Czy możemy już próbować czy lepiej poczekać na drugą dawkę szczepionki? Jeżeli możemy i byłabym w ciąży, to czy będę mogła przyjąć drugą dawkę?

Obecne rekomendacje zalecają szczepienie w ciąży, ale w staramy się aby szczepienie przeprowadzić na przełomie drugiego i trzeciego trymestru. Nie ma konieczności odkładania planów macierzyńskich. Drugą dawkę szczepionki w razie wątpliwości można przyjąć później.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi