Czy mogę się zaszczepić, jeżeli przeszedłem zakażenie koronawirusem?

Będąc w szpitalu, zostałem zarażony COVID-19, a następnie stwierdzono małopłytkowość spowodowaną zakażeniem SARS-COV-2, ale uzyskano normalizację. Czy mogę się szczepić? Mam 77 lat, ze szpitala wyszedłem 01.04.2021

Ostateczna decyzja należy do lekarza kwalifikującego, który oceni Pana aktualny stan zdrowia, jeśli na ten moment czuje się Pan dobrze, wymienione schorzenia nie powinny stanowić przeciwwskazania do przyjęcia szczepienia.
Lekarz podczas kwalifiakcji podejmie decyzję o szczepieniu. Izolowana małopłytkowość nie jest przeciwwskazaniem, tym bardziej, że uzyskano normalizację.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi