Czy mogę przyjąć szczepionkę na koronawirusa?

Jutro będę miał robiony test (wymóg w pracy), a szczepienie mam zaplanowane na sobotę - szczepionka jednodawkowa. Dodatkowo od pół roku leczę się na nadciśnienie. Kilka tygodni temu doskwierał mi kaszel, który praktycznie został wyleczony lekami przeciwgrzybicznymi - diagnoza to drożdżyca - leki nadal przyjmuję. Wyniki badania krwi oraz prześwietlenia - wszystko dobrze - robione parę dni temu.

Ostateczną decyzje podejmuje lekarz kwalifikujący, natomiast przeciwwskazaniem do szczepienia jest ostra infekcja z gorączką, więc jeśli na ten moment wszystko jest w porządku czuje się Pan dobrze to nie powinno to stanowić przeciwwskazania do szczepienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi