Czy mogę przyjąć szczepionkę na koronawirusa?

Jutro będę miał robiony test (wymóg w pracy), a szczepienie mam zaplanowane na sobotę - szczepionka jednodawkowa. Dodatkowo od pół roku leczę się na nadciśnienie. Kilka tygodni temu doskwierał mi kaszel, który praktycznie został wyleczony lekami przeciwgrzybicznymi - diagnoza to drożdżyca - leki nadal przyjmuję. Wyniki badania krwi oraz prześwietlenia - wszystko dobrze - robione parę dni temu.

Ostateczną decyzje podejmuje lekarz kwalifikujący, natomiast przeciwwskazaniem do szczepienia jest ostra infekcja z gorączką, więc jeśli na ten moment wszystko jest w porządku czuje się Pan dobrze to nie powinno to stanowić przeciwwskazania do szczepienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi