Czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki Moderna, jeśli jestem w ciąży?

14 maja przyjęłam pierwszą dawkę szczepionki Moderna. W przyszłym tygodniu mam zaplanowaną drugą dawkę, ale wyszedł mi pozytywny test ciążowy. Czy powinnam przyjąć drugą dawkę szczepionki?

Obecne zalecenia PTGiP sugerują przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 po zakończeniu okresu organogenezy. Proszę umówić wizytę ginekologiczną celem potwierdzenia ciąży. Po potwierdzeniu ciąży proszę skontaktować się z punktem szczepień i rozważyć przesunięcie terminu szczepienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi