Czy mogę odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Zostały mi 4 dni brania tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj współżyłam. Chciałabym odstawić tabletki po najbliższym krwawieniu (nie brać już kolejnego opakowania). Czy mogę to zrobić bez obawy o zajście w ciążę?

Do momentu zakończenia stosowania leków antykoncepcyjnych jest Pani chroniona przed zajściem w ciążę, potem już nie.
W zależności od preparatu ostatnie tabletki mogą lub nie zawierać hormony. Warto wobec tego zastosować preparat do końca opakowania, aby utrzymać działanie antykoncepcyjne. W kolejnym cyklu nie będzie już miała Pani zabezpieczenia antykoncepcyjnego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi