Czy mogę coś zrobić, jeżeli dziecko zdaniem ginekologa jest za duże przed porodem?

Jestem w 36 tygodniu ciąży. Prowadzę ciążę na NFZ, ale byłam wczoraj na konsultacji prywatnej, aby sprawdzić czy z maluchem wszystko dobrze, czy dobrze się rozwija. Okazało się, że dziecko waży 3900 gram i lekarz stwierdził, że jest to za dużo. Niestety w poprzedniej ciąży również była makrosomia płodu, z tym że dowiedziałam się o tym w dniu porodu, który skończył się cesarką (lekarz prowadzący nie zainteresował się wcześniej, że dziecko jest za duże). Moje pytanie brzmi, czy mogę coś zrobić? Czy jeśli dziecko jest tak duże, czy powinnam zgłosić sie do ginekologa prowadzącego czy po prostu cierpliwie czekać (wizytę mam za 2 tygodnie). Przy każdej wizycie u swojego ginekologa prowadzącego przekazywalam swoje obawy dotyczące tego, że dziecko znowu może być za duże, ale były one ignorowane, ostatnie USG miałam w 7 miesiącu ciąży. Bardzo nie chcę, aby ten poród skończył się jak poprzedni w panicznym strachu i zakończony cesarskim cięciem.

Jeśli istnieją wątpliwości w zakresie diagnostyki lub z innego powodu utraciła Pani zaufanie do lekarza prowadzącego ciążę pozostaje skonsultować się z innym lekarzem lub całkowicie zmienić lekarza prowadzącego ciążę.
Bez uprzedniego badania ultrasonograficznego i szczegółowej konsultacji nie mam możliwości weryfikacji pomiarów dziecka, ani ocenić ewentualnych wskazań do rozwiązania ciąży.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Katowicach Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi