Czy mogę być w ciąży?

Partner spuścił mi się po pettingu na pupę. Wydaje mi się, że sperma nie spłynęła w okolice pochwy. Po całym akcie od razu się umyłam. Następnego dnia dostałam planowo okresu, ból był tak samo intensywny jak zawsze z tym, że trwał tylko 3 dni, a nie 5-6 jak zwykle. Krwawienie było typowo okresowe, nie przypominało tego implantacyjnego. Czy jest szansa na ciąże? Czy należy wykonać test ciążowy? Czy taki akt może skutkować ciążą czy jedynie poprzez penetrację pochwy?

Istnieje pewne ryzyko nieplanowanej ciąży, ale w opisywanym przez Panią przypadku jest ono niskie. W razie wątpliwości rozważyć proszę wykonanie badania beta-hcg z krwi, które już po 7-10 dni od zapłodnienia może dawać wynik pozytywny. W przypadku wykluczenia ciąży rozważyć proszę metody antykoncepcji dające skuteczne zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi