Czy mogę być w ciąży?

Partner spuścił mi się po pettingu na pupę. Wydaje mi się, że sperma nie spłynęła w okolice pochwy. Po całym akcie od razu się umyłam. Następnego dnia dostałam planowo okresu, ból był tak samo intensywny jak zawsze z tym, że trwał tylko 3 dni, a nie 5-6 jak zwykle. Krwawienie było typowo okresowe, nie przypominało tego implantacyjnego. Czy jest szansa na ciąże? Czy należy wykonać test ciążowy? Czy taki akt może skutkować ciążą czy jedynie poprzez penetrację pochwy?

Istnieje pewne ryzyko nieplanowanej ciąży, ale w opisywanym przez Panią przypadku jest ono niskie. W razie wątpliwości rozważyć proszę wykonanie badania beta-hcg z krwi, które już po 7-10 dni od zapłodnienia może dawać wynik pozytywny. W przypadku wykluczenia ciąży rozważyć proszę metody antykoncepcji dające skuteczne zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi