Czy mając wyprofilowane krzesło można stosować również wyprofilowaną poduszkę?

Córka ma 13 lat i nadwagę, 168cm wzrostu i niewielką skoliozę. Czy mając wyprofilowane krzesło powinna mieć jeszcze wyprofilowana poduszkę? Czy tym jej nie zaszkodzę?
NIe widzę krzesła ani poduszki, jednak wyobrażam sobie że uniesienie sylwetki poduszką spowoduje że naturalne krzywizny kręgosłupa nie trafią na odpowiednie krzywizny oparcia. Proszę raczej zwrócić uwagę na wysokość biurka, wynikającą z tego wysokość siedziska i swobodne podparcie stóp, czasami warto zakupić podnóżek.
Z Pani opisu trudno jest jednoznacznie wywnioskować czy na poduszce córka ma siedzieć czy używać jej jako uzupełnienie oparcia krzesła. Skoro krzesło już jest wyprofilowane anatomicznie, proszę go nie "udoskonalać" i zrezygnować z poduszki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi