Czy mając torbiel w odcinku lędźwiowym mogę jeździć na rolkach?

Od 10 lat mam zdiagnozowaną sporą torbiel skórzastą wewnątrz kanału kręgowego na odcinku lędźwiowym. Torbiel nie była operowana, ponieważ przez kilka lat kontrolnych RM nie wykazywała istotnych zmian. Mój obecny stan zdrowia określam jako dobry, nie przyjmuję żadnych leków, nie cierpię na bóle pleców, mogę normalnie chodzić. Jedyne dolegliwości, jakie występują przez cały czas (od uzyskania diagnozy) to problemy z mikcją. Moje pytanie brzmi, czy po tak długim czasie ograniczeń aktywności fizycznej, mogę wrócić do jazdy na rolkach (mam na myśli spokojną jazdę rekreacyjną, bez skoków i ewolucji), czy będzie to zbyt niebezpieczne w mojej sytuacji.

Myślę ze zdecydowanie tak, ważne tylko żeby jeździć po równych powierzchniach i nie narażać kręgosłupa na zbyt duże wstrząsy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi