Czy mając torbiel w odcinku lędźwiowym mogę jeździć na rolkach?

Od 10 lat mam zdiagnozowaną sporą torbiel skórzastą wewnątrz kanału kręgowego na odcinku lędźwiowym. Torbiel nie była operowana, ponieważ przez kilka lat kontrolnych RM nie wykazywała istotnych zmian. Mój obecny stan zdrowia określam jako dobry, nie przyjmuję żadnych leków, nie cierpię na bóle pleców, mogę normalnie chodzić. Jedyne dolegliwości, jakie występują przez cały czas (od uzyskania diagnozy) to problemy z mikcją. Moje pytanie brzmi, czy po tak długim czasie ograniczeń aktywności fizycznej, mogę wrócić do jazdy na rolkach (mam na myśli spokojną jazdę rekreacyjną, bez skoków i ewolucji), czy będzie to zbyt niebezpieczne w mojej sytuacji.

Myślę ze zdecydowanie tak, ważne tylko żeby jeździć po równych powierzchniach i nie narażać kręgosłupa na zbyt duże wstrząsy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi