2022-08-03

Czy mając skłonności do BBC można korzystać z tężni solankowych?

Miałam 6 zmian rakowych BBC (podstawnokomórkowy), ostatnie wycięcie 3 tygodnie temu. Blizna goi się dobrze. Czy mogę korzystać z tężni lub basenów solankowych, które są bardzo wskazane na moje częste bronchity. Moja wiedza chemiczna jest minimalna. Czytałam, że promieniowanie jonizujące jest przeciwwskazaniem przy skłonnościach do BBC. Czy tężnie wydzielają takie promieniowanie? Czy solanka jest dobra na gojenie mojej blizny?

Proszę omówić z lekarzem prowadzącym leczenie dokładne zalecenia uwzględniające przeciwwskazania do określonych zabiegów.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Gliwicach Onkolog w Katowicach Dermatolog w Częstochowie Onkolog w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5088
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z