Czy mając małopłytkowość mogę zaszczepić się Pfizer'em?

Choruję na małopłytkowość zdiagnozowaną w wieku szkolnym (wówczas ok. 70 tys). Obecnie mam 40 lat i płytki na poziomie 35-40 tys. Przyczyna małopłytkowości jest nieznana. Czy są u mnie przeciwwskazania do szczepienia przeciw COVID szczepionką Pfizer? Moja mam też choruje na małopłytkowość (ona ma płytki rzędu 100 tys) i po dwóch dawkach szczepionki Moderny płytki krwi spadły jej do 45 tys (możliwe, że zbieg okoliczności, ale nigdy nie miała tak niskiego wyniku).

Małopłytkowość nie stanowi przeciwskazania do szczepienia.
można szczepić się na COVID szczepionką Pfizer
Nie jest to przeciwwskazanie do szczepienia.
Tak, można się zaszczepić .
Tak, nie jest to p/wskazaniem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi