Czy leki przeciwdepresyjne wpływają na wystąpienie owulacji?

Od października do końca maja brałam tabletki o działaniu przeciwdepresyjnym. Od kilku miesięcy nie mam owulacji, a miesiączka jest normalnie na czas. Staramy się z mężem o drugie dziecko. Czy owulacja wróci samoistnie? Czy to mogło wystąpić przez przyjmowanie tych tabletek?

W zależności od stosowanego leku wpływ ten może być różny. Proszę omówić problem w pierwszej kolejności z psychiatrą prowadzącym Pani leczenie celem zaznaczenia faktu iż stara się Pani o dziecko. Dobranie odpowiedniego leku powinno ten fakt uwzględniać.
Następnie rozważyć proszę poszerzenie diagnostyki ginekologiczno-endokrynologicznej pod kierunkiem lekarza specjalizującego się w diagnostyce zaburzeń cyklu i niepłodności celem wykluczenia innych ewentualnych przyczyn braku owulacji.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Warszawie Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Katowicach Psychiatra w Bielsku-Białej Psychiatra w Krakowie Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10036
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi