Czy leki przeciwdepresyjne wpływają na wystąpienie owulacji?

Od października do końca maja brałam tabletki o działaniu przeciwdepresyjnym. Od kilku miesięcy nie mam owulacji, a miesiączka jest normalnie na czas. Staramy się z mężem o drugie dziecko. Czy owulacja wróci samoistnie? Czy to mogło wystąpić przez przyjmowanie tych tabletek?

mogą spowodować zaburzenia owulacji
W zależności od stosowanego leku wpływ ten może być różny. Proszę omówić problem w pierwszej kolejności z psychiatrą prowadzącym Pani leczenie celem zaznaczenia faktu iż stara się Pani o dziecko. Dobranie odpowiedniego leku powinno ten fakt uwzględniać.
Następnie rozważyć proszę poszerzenie diagnostyki ginekologiczno-endokrynologicznej pod kierunkiem lekarza specjalizującego się w diagnostyce zaburzeń cyklu i niepłodności celem wykluczenia innych ewentualnych przyczyn braku owulacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi