Czy leczenie kanałowe może trwać ponad 2,5 miesiąca?

Mam ząb leczony kanałowo - kanały zostały otwarte i oczyszczone, ale ponieważ zdjęcie rentgenowskie wykazało też zapalenie w kości przyzębia, kanały nie zostały wypełnione "na stałe" tylko zostało tam założone lekarstwo. Z tym lekarstwem chodziłam 2,5 miesiąca (wg zalecenia) - niestety zrobił się ropień na dziąśle, a przy rozwierceniu i ponownym oczyszczaniu tego zęba był bardzo brzydki zapach. Obecnie mam znowu założone lekarstwo (też w kanałach) i ponownie mam przyjść za 2,5 miesiąca. Mam następujące pytanie: czy leczenie kanałowe może trwać aż tak długo? Miałam inne zęby leczone kanałowo i nigdy nie było to tak rozciągnięte w czasie. Czy przy takim schemacie leczenia ząb i kanały mogą być cały czas infekowane, bo wciąż nie ma ostatecznego wypełnienia?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Stomatolog w Warszawie Stomatolog w Dąbrowie Górniczej Stomatolog w Katowicach Stomatolog w Bielsku-Białej Stomatolog w Gliwicach Stomatolog w Krakowie Stomatolog w Częstochowie Stomatolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10000
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi