Czy konieczne jest zastosowanie tabletki "dzień po" aby uniknąć ciąży?

Dzień dobry, odbyłam dzisiaj stosunek seksualny z zabezpieczeniem, lecz ta antykoncepcja zawiodła (pęknięcie prezerwatywy). Ostatnią miesiączkę miałam 19.10 i trwała ona 6 dni, z tymże przyszła ona spóźniona 4 dni. Mój cykl z reguły trwa 29/30 dni. W okolicach planowanej owulacji (3.11), dokładnie dzień wcześniej lub dzień po (już nie pamiętam) czułam delikatny ból w prawej części podbrzusza. Moje pytanie brzmi, czy w celu uniknięcia ciąży w tym przypadku jest konieczne zastosowanie tabletki "dzień po"?

Dla pewności lepiej przyjąć tabletkę.
W przypadku gdy nie stosuje Pani metod hormonalnych wyliczanie dni płodnych na podstawie ostatniej miesiączki i średniej długości cyklu mogą być obarczone znacznym błędem co skutkować może niechcianą ciążą. W Pani przypadku zastosowanie tabletki postkoitalnej do 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku znacząco zmniejszy ryzyko ciąży.
Zalecane jest zażycie tabletki po.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3450
Pytań zadanych
przez pacjentów
8310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi