Czy konieczne jest zastosowanie tabletki "dzień po" aby uniknąć ciąży?

Dzień dobry, odbyłam dzisiaj stosunek seksualny z zabezpieczeniem, lecz ta antykoncepcja zawiodła (pęknięcie prezerwatywy). Ostatnią miesiączkę miałam 19.10 i trwała ona 6 dni, z tymże przyszła ona spóźniona 4 dni. Mój cykl z reguły trwa 29/30 dni. W okolicach planowanej owulacji (3.11), dokładnie dzień wcześniej lub dzień po (już nie pamiętam) czułam delikatny ból w prawej części podbrzusza. Moje pytanie brzmi, czy w celu uniknięcia ciąży w tym przypadku jest konieczne zastosowanie tabletki "dzień po"?

Dla pewności lepiej przyjąć tabletkę.
W przypadku gdy nie stosuje Pani metod hormonalnych wyliczanie dni płodnych na podstawie ostatniej miesiączki i średniej długości cyklu mogą być obarczone znacznym błędem co skutkować może niechcianą ciążą. W Pani przypadku zastosowanie tabletki postkoitalnej do 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku znacząco zmniejszy ryzyko ciąży.
Zalecane jest zażycie tabletki po.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi