Czy konieczne jest obrzezanie, jeżeli zwężenie napletka nie powoduje dyskomfortu?

Dzień dobry! Mam 35 lat. Podczas wizyty u urologa (z powodu zapalenia cewki moczowej) lekarz stwierdził u mnie zwężenie napletka i zdecydowanie zalecił zabieg. Zwężenie rzeczywiście jest widoczne, zarówno w spoczynku, jak i w wzwodzie, ale nie przeszkadza mi ono w w normalnym funkcjonowaniu. Napletek ściągam bez problemu (również w erekcji) i nie odczuwam żadnego bólu ani dyskomfortu podczas stosunku. Czy zabieg w moim przypadku jest naprawdę konieczny? Czy niepoddanie się operacji może mieć jakieś konsekwencje zdrowotne?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi