Czy kocie alergeny mogą się przenieść przez dwóch "pośredników"?

Czy jako osoba posiadająca kota, jeśli spotkam się w "nieskażonym alergenami mieszkaniu" z osobą "A", będę tam miała nowe ubrania, będziemy tam dwa tygodnie i oczywiście będziemy się myć, to osoba "A" przewiezie kocie alergeny do swojego mieszkania? W docelowym mieszkaniu znajduje się osoba "B" uczulona na koty i po koronawirusie z nie w pełni sprawnymi płucami. Jej lekarz stwierdził, że jako właścicielka kota spotykając się w mieszkaniu pośrednim (oczywiście bez kota), myjąc się i dbając o higienę stanowię źródło alergenów i zagrażam jej zdrowiu i życiu. Czy faktycznie tak jest?
Do mieszkania pośredniego wejdzie Pani w odzieży !
Proszę zastosować się do zaleceń lekarskich.
Jakieś alergeny mogą być przeniesione ale ich ilość będzie niewielka. Osoba B musiałaby mieć bardzo silną alergię na koty żeby jej organizm na to zareagował.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi