Czy kocie alergeny mogą się przenieść przez dwóch "pośredników"?

Czy jako osoba posiadająca kota, jeśli spotkam się w "nieskażonym alergenami mieszkaniu" z osobą "A", będę tam miała nowe ubrania, będziemy tam dwa tygodnie i oczywiście będziemy się myć, to osoba "A" przewiezie kocie alergeny do swojego mieszkania? W docelowym mieszkaniu znajduje się osoba "B" uczulona na koty i po koronawirusie z nie w pełni sprawnymi płucami. Jej lekarz stwierdził, że jako właścicielka kota spotykając się w mieszkaniu pośrednim (oczywiście bez kota), myjąc się i dbając o higienę stanowię źródło alergenów i zagrażam jej zdrowiu i życiu. Czy faktycznie tak jest?
Do mieszkania pośredniego wejdzie Pani w odzieży !
Proszę zastosować się do zaleceń lekarskich.
Jakieś alergeny mogą być przeniesione ale ich ilość będzie niewielka. Osoba B musiałaby mieć bardzo silną alergię na koty żeby jej organizm na to zareagował.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi