Czy kłucia w klatce piersiowej mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem?

Od dłuższego czasu odczuwam kłucie w klatce piersiowej z lewej strony. Czasem się zdarza, że są naprawdę silne i czuję promieniowanie aż do szyi. Ból trwa zazwyczaj kilka chwil i powtarza się kilka razy dziennie. Rok temu badałem serce EKG, echo serca i holter, ale wszystko jest w porządku. Czy to może być przez problemy z kręgosłupem? Po takim ataku czuję się osłabiony, wystraszony i tracę chęci do dalszego funkcjonowania.

Bóle w klatce piersiowej mogą mieć wiele przyczyn, do wykluczenia -poza kardiologicznymi-pozostają jeszcze np.przyczyny pulmonologiczne czy gastrologiczne; ból może mieć również źródłó w strukturach kostnych bądź mieć tło psychogenne. Warto byłoby zgłosić się na wizytę do lekarza (z wynikami dotychczas wykonanych badań kardiologicznych) w celu poszerzenia diagnostyki, po zebraniu z Panem dokładnego wywiadu.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska z pełnym badaniem fizykalnym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi