Czy kłucia w klatce piersiowej mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem?

Od dłuższego czasu odczuwam kłucie w klatce piersiowej z lewej strony. Czasem się zdarza, że są naprawdę silne i czuję promieniowanie aż do szyi. Ból trwa zazwyczaj kilka chwil i powtarza się kilka razy dziennie. Rok temu badałem serce EKG, echo serca i holter, ale wszystko jest w porządku. Czy to może być przez problemy z kręgosłupem? Po takim ataku czuję się osłabiony, wystraszony i tracę chęci do dalszego funkcjonowania.

Bóle w klatce piersiowej mogą mieć wiele przyczyn, do wykluczenia -poza kardiologicznymi-pozostają jeszcze np.przyczyny pulmonologiczne czy gastrologiczne; ból może mieć również źródłó w strukturach kostnych bądź mieć tło psychogenne. Warto byłoby zgłosić się na wizytę do lekarza (z wynikami dotychczas wykonanych badań kardiologicznych) w celu poszerzenia diagnostyki, po zebraniu z Panem dokładnego wywiadu.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska z pełnym badaniem fizykalnym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi