Czy kilka lat po laparotomii torbieli można odstawić antykoncepcję?

Dwa lata temu przeszłam laparotomię torbieli śluzowej jajnika. Od tego czasu lekarz zalecił stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Chciałabym je odstawić, ponieważ nie współżyję, a tabletki biorę już długo. Czy odstawienie tabletek to mądre posunięcie? Nie chciałabym brać ich całe życie, a ciąży jeszcze nie planuję przez wiele lat.

Wskazane omówienie tej sprawy z ginekologiem prowadzącym Pani terapię hormonalna.
Proszę w tym celu skonsultować się z lekarzem prowadzącym Pani leczenie lub z innym ginekologiem. W drugim przypadku koniecznym będzie udostępnienie lekarzowi swojej dotychczasowej dokumentacji w zakresie operacji i charakteru usuniętego guza.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie Dermatolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi