Czy kilka dni po szczepieniu przeciw COVID-19 mogę wykonać tatuaż?

Czy po zaszczepieniu przeciw COVID-19 może być wykonany tatuaż? Jeżeli ma to znaczenie, tatuaż planuję na prawym nadgarstku. Szczepienie odbywało się 29.04, a tatuaż mam mieć wykonany 11.05.

Tak, można wykonać tatuaż po szczepieniu przeciwko COVID-19.
Można bezpiecznie wykonać tatuaż.
Dobrze odczekać 30 dni, ponieważ szczepienie wpływa na układ odpornościowy-mobilizuje do powstania przeciwciał, natomiast wprowadzenie barwnika do skóry wywoła stan zapalny skóry, też ma to wpływ na powstanie przeciwciał i reagowania innych elementów krwi i układu chłonnego. Dlatego lepiej odczekać, aby się te 2 sytuacje nie zbiegły.
Tak, można go wykonać, ale najlepiej odczekać min 30 dni.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2314
Pytań zadanych
przez pacjentów
5687
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi