Czy kilka dni po szczepieniu przeciw COVID-19 mogę wykonać tatuaż?

Czy po zaszczepieniu przeciw COVID-19 może być wykonany tatuaż? Jeżeli ma to znaczenie, tatuaż planuję na prawym nadgarstku. Szczepienie odbywało się 29.04, a tatuaż mam mieć wykonany 11.05.

Tak, można wykonać tatuaż po szczepieniu przeciwko COVID-19.
Można bezpiecznie wykonać tatuaż.
Dobrze odczekać 30 dni, ponieważ szczepienie wpływa na układ odpornościowy-mobilizuje do powstania przeciwciał, natomiast wprowadzenie barwnika do skóry wywoła stan zapalny skóry, też ma to wpływ na powstanie przeciwciał i reagowania innych elementów krwi i układu chłonnego. Dlatego lepiej odczekać, aby się te 2 sytuacje nie zbiegły.
Tak, można go wykonać, ale najlepiej odczekać min 30 dni.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi