Czy jestem w ciąży pozamacicznej?

Byłam dziś na USG dopochwowym, które potwierdziło pozytywne wyniki testów ciążowych. Ostatnią miesiączkę miałam 2 lipca, aczkolwiek mój ostatni cykl trwał 45 dni, a trzy poprzedzające ten długi cykl, zaledwie 27-28 dni, zatem ciężko chyba wyliczyć ile dni powinien mieć cykl, w którym zaszłam w ciążę, a tym samym w którym aktualnie tygodniu ciąży jestem. Na USG pęcherzyk w jamie macicy o średnicy 3 mm, póki co bez echa zarodka. Dodatkowo torbiele na jajniku prawym, 48,8 mm średnicy, oraz mierna ilość płynu w zatoce Douglasa. Ginekolog polecił mi zrobić badanie krwi betaHCG i stwierdził, że jeśli wynik będzie powyżej 1000, to mam udać się do szpitala, bo oznacza to ciążę pozamaciczną i będzie trzeba wykonać łyżeczkowanie. Na internecie z kolei przeczytałam, że w 4-5 tyg ciąży pęcherzyk ma 1-4 mm (czyli mój jest w normie, prawdopodobnie jestem właśnie w 4-5 tyg), oraz, że w tym okresie ciąży prawidłowe betaHCG to 750-1500. Sprzeczne informacje, w związku z czym moje pytanie: czy mój Pan ginekolog przypadkiem się nie pomylił? Nie chciałabym, by okazało się, że wyłyżeczkuje zdrową ciążę, w której po prostu nie zdążył pojawić się zarodek.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi