Czy jestem w ciąży pozamacicznej?

Byłam dziś na USG dopochwowym, które potwierdziło pozytywne wyniki testów ciążowych. Ostatnią miesiączkę miałam 2 lipca, aczkolwiek mój ostatni cykl trwał 45 dni, a trzy poprzedzające ten długi cykl, zaledwie 27-28 dni, zatem ciężko chyba wyliczyć ile dni powinien mieć cykl, w którym zaszłam w ciążę, a tym samym w którym aktualnie tygodniu ciąży jestem. Na USG pęcherzyk w jamie macicy o średnicy 3 mm, póki co bez echa zarodka. Dodatkowo torbiele na jajniku prawym, 48,8 mm średnicy, oraz mierna ilość płynu w zatoce Douglasa. Ginekolog polecił mi zrobić badanie krwi betaHCG i stwierdził, że jeśli wynik będzie powyżej 1000, to mam udać się do szpitala, bo oznacza to ciążę pozamaciczną i będzie trzeba wykonać łyżeczkowanie. Na internecie z kolei przeczytałam, że w 4-5 tyg ciąży pęcherzyk ma 1-4 mm (czyli mój jest w normie, prawdopodobnie jestem właśnie w 4-5 tyg), oraz, że w tym okresie ciąży prawidłowe betaHCG to 750-1500. Sprzeczne informacje, w związku z czym moje pytanie: czy mój Pan ginekolog przypadkiem się nie pomylił? Nie chciałabym, by okazało się, że wyłyżeczkuje zdrową ciążę, w której po prostu nie zdążył pojawić się zarodek.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi