Czy istnieją badania, które pozwolą wykluczyć początkowe stadium choroby nowotworowej?

Kilka dni temu miałam badanie krwi. Okazało się że mam niedobór witaminy D3. Jakoś około 2 lata temu byłam już zmęczona. I chyba od tego czasu miałam niedobór D3. Od ponad 1,5 roku bolą mnie kolana.  Mam nadwagę. Nikt z rodziny nie chorował na raka.  Czy może już rozwijać się komórki nowotworowe we mnie?  Jakie badania można wykluczyć lub potwierdzić już początkowy stadium choroby u lekarza rodzinnego na skierowanie?

Podane objawy nie sugerują występowania raka. Jeśli Pani chce może Pani wykonać np. kolonoskopię, udać się do lekarza ginekologa celem pobrania cytologii.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi