Czy dziecko musi raczkować?

Synek ma 11 miesięcy, nie chce czworakować, chociaz czasami przyjmuje tą pozycję, ale potem przechodzi do pełzania  (rączki pracują jednoczesnie nie ma naprzemiennosci, odpycha sie jedna nozka). Bylismy u fizjoterapuety, który zalecił odpowiednie ćwiczenia. Synek jest bardzo rozdrażniony podczas cwiczeń i na tyle silno się napina, że nie jestem w stanie sama utrzymać go w wyznaczonej pozycji przy ćwiczeniu. Nie pomagają zabawki. Staram sie wykonywac sumiennie z nim te ćwiczenia, ale naprawdę jest to bardzo trudne i mam wrażenie, że czasami ma więcej siły niż ja. Czy czworakowanie jest naprawdę tak ważne ze musi przejść ten etap? Może z biegiem czasu sam do tego dojdzie skoro przyjmuje juz pozycje czworacza? Co ewentualnie moge zrobic jezeli nie radze sobie z cwiczeniami? Fizjoterapeuta powiedział mi ze wszystko zalezy od naszej pracy w domu.

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Poznaniu Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Katowicach Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Białymstoku Pediatra w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi