Czy dziecko musi raczkować?

Synek ma 11 miesięcy, nie chce czworakować, chociaz czasami przyjmuje tą pozycję, ale potem przechodzi do pełzania  (rączki pracują jednoczesnie nie ma naprzemiennosci, odpycha sie jedna nozka). Bylismy u fizjoterapuety, który zalecił odpowiednie ćwiczenia. Synek jest bardzo rozdrażniony podczas cwiczeń i na tyle silno się napina, że nie jestem w stanie sama utrzymać go w wyznaczonej pozycji przy ćwiczeniu. Nie pomagają zabawki. Staram sie wykonywac sumiennie z nim te ćwiczenia, ale naprawdę jest to bardzo trudne i mam wrażenie, że czasami ma więcej siły niż ja. Czy czworakowanie jest naprawdę tak ważne ze musi przejść ten etap? Może z biegiem czasu sam do tego dojdzie skoro przyjmuje juz pozycje czworacza? Co ewentualnie moge zrobic jezeli nie radze sobie z cwiczeniami? Fizjoterapeuta powiedział mi ze wszystko zalezy od naszej pracy w domu.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi