Czy dziecko mogło się zarazić HCV po karmieniu piersią?

Mam wirusa HCV, jestem po porodzie, dziecko nie zostało zarażone. Gdy karmiłam piersią, popękały mi brodawki i leciała z nich krew. Czy jeśli dziecko jadło z tej piersi i zjadło trochę krwi, to mogło się zarazić?

Istnieje takie ryzyko, ale jest ono małe. Aktualnie jeśli do infekcji doszło przed lub w trakcie ciąży nie ma przeciwwskazań do karmienia piersią. W razie wątpliwości proszę omówić to ze specjalistą chorób zakaźnych.
ryzyko zrażenia jest niewielkie, ale istnieje.
Tak, jest takie ryzyko. Natomiast jest ono niewielkie.
Ryzyko jest niewielkie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1822
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi