Czy dziecko mogło się zarazić HCV po karmieniu piersią?

Mam wirusa HCV, jestem po porodzie, dziecko nie zostało zarażone. Gdy karmiłam piersią, popękały mi brodawki i leciała z nich krew. Czy jeśli dziecko jadło z tej piersi i zjadło trochę krwi, to mogło się zarazić?

Istnieje takie ryzyko, ale jest ono małe. Aktualnie jeśli do infekcji doszło przed lub w trakcie ciąży nie ma przeciwwskazań do karmienia piersią. W razie wątpliwości proszę omówić to ze specjalistą chorób zakaźnych.
ryzyko zrażenia jest niewielkie, ale istnieje.
Tak, jest takie ryzyko. Natomiast jest ono niewielkie.
Ryzyko jest niewielkie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi