Czy dydrogestron może wywoływać wahania nastroju lub trądzik?

Piszę w sprawie informacji na temat dydrogesteronu. Mam cystę na lewym jajniku, około 4,5 cm x 4 cm. Przypuszczenia są, że to cysta endometrialna, miałam już skierowanie na zabieg usunięcia tego. Postanowiłam, że sprobuję inną metodą się tego pozbyć, lekarz przepisał mi te tebletki na 3 miesiące od 15 do 25 dnia cyklu. Czy to może pomóc jesli jest to cysta nieendometrialna? Czy 15 dzień cyklu liczy sie od 1 dnia miesiączki? I czy te tebletki mogą powodować jakieś zmiany w psychice lub zewnętrzne? Typu trądzik? Dodatkowe kg? Nigdy nie brałam hormonow i dlatego tyle pytań. 

Jeśli torbiel jest endometrialna to leczenie to nie przyniesie oczekiwanego efektu. Zastosowanie tego leku może wiązać się z ryzykiem wystąpienia działań nieporządanych. Lek ten ma wpływ na gospodarkę hormonalną nie wykazuje jednak działania antykoncepcyjnego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi