Czy dydrogestron może wywoływać wahania nastroju lub trądzik?

Piszę w sprawie informacji na temat dydrogesteronu. Mam cystę na lewym jajniku, około 4,5 cm x 4 cm. Przypuszczenia są, że to cysta endometrialna, miałam już skierowanie na zabieg usunięcia tego. Postanowiłam, że sprobuję inną metodą się tego pozbyć, lekarz przepisał mi te tebletki na 3 miesiące od 15 do 25 dnia cyklu. Czy to może pomóc jesli jest to cysta nieendometrialna? Czy 15 dzień cyklu liczy sie od 1 dnia miesiączki? I czy te tebletki mogą powodować jakieś zmiany w psychice lub zewnętrzne? Typu trądzik? Dodatkowe kg? Nigdy nie brałam hormonow i dlatego tyle pytań. 

Jeśli torbiel jest endometrialna to leczenie to nie przyniesie oczekiwanego efektu. Zastosowanie tego leku może wiązać się z ryzykiem wystąpienia działań nieporządanych. Lek ten ma wpływ na gospodarkę hormonalną nie wykazuje jednak działania antykoncepcyjnego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi