Czy dalltonizm może być przeszkodą podczas badań w celu kierowania samochodem?

Od lipca będę pracował jako analityk finansowy. Dostałem od nowego pracodawcy skierowanie na badania lekarskie (medycyna pracy, itp.) i zastanawiam się nad pewną kwestią. W skierowaniu jest napisane "kierowanie samochodem służbowym, wyjazd w teren", przy czym na tym stanowisku tych wyjazdów będzie bardzo mało i będą ograniczone do załatwienia czegoś w siedzibie. Mam prawo jazdy kategorii B i daltonizm. Czy z racji takiego stanu rzeczy, lekarz medycyny pracy może mi wystawić negatywne orzeczenie? Czy daltonizm przy okazjonalnym kierowaniu samochodem służbowym nie będzie przeszkodą?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi