Czy cukrzyca jest wyleczalna?

Cukrzyca jest wyleczalna, tak jak inne choroby przewlekłe. Tylko trzeba stosować odpowiednią dietę niskowęglowodanową i spożywać zdrowe jedzenie. Czy to prawda?
Wyróżnia się 4 typy cukrzycy, mają one różne przyczyny i w różny sposób się je leczy. Proszę skontaktować się z diabetologiem.
Cukrzyca typu 1 jest nieuleczalna. Cukrzyca typu II jest możliwa do zaleczenia dietą, ruchem a przede wszystkim redukcją masy ciała. Są również oczywiście inne typy cukrzycy. Najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub diabetologiem
Cukrzyca jest chorobą metaboliczną. W zależności od mechanizmu może być nieuleczalna np. w cukrzycy typu 1 a może być przynajmniej zaleczalna na jakiś czas jeżeli wynika z insulinooporności.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi