Czy cukrzyca jest wyleczalna?

Cukrzyca jest wyleczalna, tak jak inne choroby przewlekłe. Tylko trzeba stosować odpowiednią dietę niskowęglowodanową i spożywać zdrowe jedzenie. Czy to prawda?
Wyróżnia się 4 typy cukrzycy, mają one różne przyczyny i w różny sposób się je leczy. Proszę skontaktować się z diabetologiem.
Cukrzyca typu 1 jest nieuleczalna. Cukrzyca typu II jest możliwa do zaleczenia dietą, ruchem a przede wszystkim redukcją masy ciała. Są również oczywiście inne typy cukrzycy. Najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub diabetologiem
Cukrzyca jest chorobą metaboliczną. W zależności od mechanizmu może być nieuleczalna np. w cukrzycy typu 1 a może być przynajmniej zaleczalna na jakiś czas jeżeli wynika z insulinooporności.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi