Czy chorując na nerki mogę się zaszczepić przeciw COVID?

Od dziecka choruję na nerki. W dzieciństwie miałam przeprowadzaną operację usunięcia prawej nerki. Czy w takiej sytuacji mogę być zaszczepiona przeciw COVID-19? Jeśli tak, to jakim preparatem najlepiej się zaszczepić?

Wyżej wymienione schorzenie nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia. Ostateczna decyzja należy do lekarza kwalifikującego, który ocenia aktualny stan zdrowia. Najlepszy będzie ten preparat, którym jak najszybciej można się zaszczepić.
Nie ma przeciwwskazań do szczepienia, można przyjąć dowolny preparat.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi