Czy chorując na miastenię można wykonywać zabieg fal radiowych?

Od 10 lat choruję na miastenię, została usunięta grasica. Od około 3 lat choroba nie daje żadnych objawów, żyję normalnie i nie biorę leków. W ostatnim czasie zrzuciłam 15 kg i chciałabym skorzystać z usług salonów oferujących różne zabiegi, stąd moje pytanie. Czy w mojej sytuacji bezpieczne będzie zastosowanie zabiegów z użyciem fali radiowej, ultradźwięków lub medycznego dwutlenku węgla (wstrzykiwanie w tkankę tłuszczową)? Czy moja choroba, która jest w remisji jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego?

Wskazana kontrolna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie, który w oparciu o Pani dotychczasową historię choroby, obecny stan kliniczny omów ew. przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi