2022-05-19

Czy chorując na miastenię można wykonywać zabieg fal radiowych?

Od 10 lat choruję na miastenię, została usunięta grasica. Od około 3 lat choroba nie daje żadnych objawów, żyję normalnie i nie biorę leków. W ostatnim czasie zrzuciłam 15 kg i chciałabym skorzystać z usług salonów oferujących różne zabiegi, stąd moje pytanie. Czy w mojej sytuacji bezpieczne będzie zastosowanie zabiegów z użyciem fali radiowej, ultradźwięków lub medycznego dwutlenku węgla (wstrzykiwanie w tkankę tłuszczową)? Czy moja choroba, która jest w remisji jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego?

Wskazana kontrolna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie, który w oparciu o Pani dotychczasową historię choroby, obecny stan kliniczny omów ew. przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów.
Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5045
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z