Czy choroba psychiczna może powodować problemy z oddychaniem?

Czy problemy z oddychaniem, którym towarzyszy duża ilość flegmy (czasem biała, czasem przezroczysta, a czasem żółta) i uczucie, że coś stoi na przeszkodzie, gdy bierze się oddech, mogą występować jako objawy choroby psychicznej (np. nerwicy)? Nie wiem czy wierzyć w to, że psychika może spowodować, żeby ciało produkowało flegmę albo nawet jakiś obrzęk w drogach oddechowych, ale nie wiem do końca, jak działają objawy somatyczne wywoływane przez choroby psychiczne.

Zaburzenia nerwicowe mogą przybierać różne maski, tym niemniej w przypadku opisanych objawów wskazana byłaby konsultacja lekarska z możliwością zbadania i w razie wskazań-skierowania na niezbędną diagnostykę.
Uczucie duszności może być wywołane nerwicą lękową. Ale wydzielina z dróg oddechowych jest już objawem choroby układu oddechowego .
Tak, mogą to być objawy somatyzacji.
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania wywiadu i skierowania na badania dodatkowe.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi