Czy chlor z wody w basenie może obniżyć skuteczność krążków dopochwowych?

Czy pływanie w basenie lub jacuzzi mogą obniżyć skuteczność działania Nuvaring? Jeśli po wyjściu z basenu krążek był przy samym ujściu pochwy (nie wypadł, ale był wysunięty aż do ujścia pochwy) czy działanie chloru albo temperatury w jacuzzi mogło na niego zadziałać?
Nie ma to raczej wpływu ma działanie antykoncepcji.
Dobry wieczór, chlor nie ma wpływu na skuteczność krążków dopochwowych
Nie ma to znaczenia, należy poprawić krążek.
Nie powinno to mieś istotnego wpływu na skuteczność antykoncepcji.
Jeśli jednak krążek często się przemieszcza warto rozważyć inną metodę antykoncepcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi